Хуманитарни концерт – „Осмех за децу Косова и Метохије“

5.01.2012. – У просторијама Српске православне црквене општине Цирих, 10-ог Децембра одржан је хуманитарни концерт у организацији Српских Студената у Швајцарској.

Сакупљани су добровољни прилози.

Од прикупљених средстава купљене су дечије јакне, обућа, зимске капе,шалеви, рукавице, чарапе, школски прибор, слаткиши.

Чланови наше организације, обишли су села у Косовском поморављу (Стража, Зебинце, Босце, Бостане, Божевце, Рајановце, Бинач, Клокот, Могила, Грнчар, Врбовац), деци поделили поклоне, пренели поздраве из Швајцарске и честитке за Божић.

Акција је успешно реализована, измамљено је oko стотинак дечијих осмеха.




Помозите рад народне кухиње у селу Прековац

Велики је број породица на Косову и Метохији које живе на ивици голе егзистенције. Сви људи добре воље који су спремни да помогну народну кухињу у селу Прековац финансијска средства могу уплатити на жиро-рачун

360-0012622700003-39

Косовско Метохијска банка А.Д. Звечан, филијала Грачаница.

Тренутно најпотребније

Тренутно најпотребније ствари за рад народних кухиња и народа на Косову и Метохији: брашно, јестиво уље, шећер, со, конзерве, огрев, топла обућа и одећа.

Пријатељи


Књига гостију

Оставите Ваше коментаре, предлоге, сугестије, критике у књигу гостију.

Српски | English